Moje książki 2017

Moje książki 2017

Już po raz kolejny postanowiłam dzielić się z Wami na bieżąco książkami, jakie czytam.

W zeszłym roku było to ponad 20 książek i kilkanaście rozpoczętych, które możecie poznać we wpisie TUTAJ. 

Natomiast ten rok rozpoczął się z książkami autorów/selfpublisherów, którzy uczestniczyli w organizowanych przez nas Mastermindach pod hasłem „Twój bestseller” czyli razem z naszą pomocą, według naszej metody wydawali samodzielnie swoje dzieła (ostatnia odbyła się 1 lutego 2017 r.). Jednak praca z książkami i w książkach sprawia tylko, że mam ochotę czytać więcej i stąd po kilka książek naraz, które rozpoczynam, przeglądam lub do których wracam.
Więcej o moim podejściu do czytania możecie znaleźć tu na blogu w zakładce KSIĄŻKI.

 

 1. „Plan & flow” Agnieszka Gajewska – to uniwersalny planner połączony z podstawową wiedzą dotyczącą organizacji zadań. Agnieszka odwołuje się do takich metod jak cele wg SMART(er), Macierz Eisenhowera, metoda ALPEN, Pomodoro itp. Porusza też temat pożeraczy czasu. Jak ktoś chce poznać temat od początku, znajdzie podstawowe metody zebrane w jednym miejscu.

  Mnie szczególnie ujęła cześć planerowa, gdzie nie ma typowego kalendarza, a samemu wpisuje się daty.

 2. „Kobietą być” Eliza Żywicka – w formie prawie pamiętnikowej, ale z podziałem nie datami, a rolami. Eliza opisuje swoje życie i właśnie role w życiu, wole spełniene przez większość kobiet. Pokazuje piękne i trudne momenty. Zachęca do zastanowienia i własnych wniosków po każdym rozdziale w formie pytań. Książka szczególnie dla tych, którzy lubią pamiętnikową formę.

 3. „Wolność, zdrowie, pasja” Katarzyna Kaczmarek – Kasia opisuje swoją drogę, zmagania i sukcesy związane z osiągnięciem tytułu managera w jednym z MLM-ów. Jej książka to zdecydowanie poradnik dla tych, którzy chcą rozwijać się i osiągnąć sukces w MLM.

 4. „W pogoni za stylem” Katarzyna Bujniewicz – to nie jest poradnik o stylu, choć zawiera jego elementy. To nie jest też poradnik rozwoju, choć też zawiera takie elementy.
  A dodatkowo książkę Kasi możecie kupić w naszym sklepie osmpower.pl

 5. „Siła Przedsiębiorczości, siła upadku” Daymond John – to chyba najlepsza biznesowa książka, jaką wydaliśmy. Pokazuje, jak działać, gdy nie masz zasobów i jak takiego myślenia nie pozbywać się, nawet gdy już odnosisz sukcesy. To ono powoduje, że myślisz kreatywniej i bardziej optymalizujesz swój biznes. Ją również można kupić w osmpower.pl

 6. „Wymyśl, sprzedaj, zarób” Lori Greiner

 7. „Filozofia F**k it” – jedna z moich ulubionych książek. Autor mówi o tym, jak wyluzować w życiu i jakie korzyści przyniosło to jemu i może przynieść to nam.

 8. „Sekretne życie drzew”

 9. „Ego” Osho – przeczytałam ją już po raz drugi i znowu znalazłam w niej nowe rzeczy dla siebie. Mam ochotę sięgnąć po nią po raz trzeci, więc to chyba najlepsza rekomendacja.

 10. „Fetysz mózgu” Kinga Korska – mój pierwszy polski, kobiecy komiks. Zresztą kupiony na Pyrkonie po tym, gdy poszłam na debatę polskich blogerek. Fajnie narysowany, a sama treść dotyczy komunikacji w związku. Jak dla mnie jest tam wiele podstawowych wskazówek, a jednak dla wielu osób nadal będą one odkrywcze czy edukujące.

 11. „Duchowe życie zwierząt”

 12. „Mój przyjaciel kryzys” Olga Kozierowska

 13. „365 dni do wolności” Magdalena Chołuj – Magda uczestniczyła w naszej grupie dla selfpublisherów czyli pod naszym okiem tworzyła swoją książkę. Opisuje w niej lekcje dotyczące finansów osobistych i budowania niezależności finansowej na bazie swojej historii i narzędzi zaczerpniętych od różnych trenerów. Inspirująca historia Magdy warta jest poznania, a w tej jednej pozycji macie zebrane najciekawsze podejścia i narzędzia od kilku autorów jak Kyosaki, Bodo Schaffer czy Harv Eker. Zatem jeśli czytaliście ich książki to w książce głównie poznacie inspirującą historię Magdy. Fajna pozycja dla osób na początku drogi do finansowej wolności. Ja dodałabym tylko więcej odwołań, co pochodzi z czyjej szkoły, bo czasami trudno się zorientować i nie wiadomo czy to narzędzia Magdy, czy jednak zaczerpnięte od kogoś.

 14. „Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć” Gary Keller

 15. „Bogaty pracownik” James Altucher

 16. „Elon Musk. Jak myśli przedsiębiorca-wizjoner? ” Ashlee Vance

 17. „Żyj według własnych zasad. Czym jest prawdziwy bunt?” Osho

 18. „Rozbierz mnie. Psychoanaliza garderoby” – spodziewałam się książki o analizie tego, jak odbierają nas ludzie ze względu na nasz ubiór. A to rzeczywiście książka mocno nawiązująca do psychoanalizy Freuda, która pokazuje jak nasz ubiór łączy się z naszą psychiką: wynika z niej i na nią wpływa. Dużo odwołań do seksualności, dzieciństwa, relacji z rodzicami czy rodziców. Zupełnie inna niż typowe moje lektury. 

 19. „Przebudzenie” Anthony de Mello – w tym roku sporo wracam do czytanych już książek i to kolejna taka pozycja. Można ją chyba nazwać podstawą i obowiązkową lekturą z rozwoju osobistego.

W ostatnim czasie coraz częściej sięgam też do książki po wybrane fragmenty, czytam ją kawałkami lub wracam do dawnych tytułów, dlatego poniżej lista tych tytułów, które są u mnie na liście „w trakcie czytania”:

 1. „Learn to relax” Mike George – czytam sobie po rozdziale jako inspirację

 2. „Pokochaj siebie. Ulecz swoje życie” Louise L. Hay – wracam do niej, gdyż zawiera mnóstwo ćwiczeń związanych z osobistymi przekonaniami

 3. „Ekonomia wdzięczności” Gary Vaynerchuk – odświeżenie wiedzy

 4. „Gdzie raki zimują” Wojciech Juroić

 5. „Transsurfing” Vadim Zeland

 6. „Kalorie to nie wszystko” Natalia Czekalska

 7. „Mieszkanie dla każdego”

 8. „Die empty” Todd Henry

Kamila Kruk
Kobieta przedsiębiorcza, partner w Wydawnictwie i firmie OSM Consult. Redaktor Naczelna portalu Świat Coachingu. Trenerka rozwoju osobistego, akredytowany coach ICF. Od 10 lat zajmuje się tym zawodowo prowadząc szkolenia grupowe i treningi indywidualne.