Moje książki 2017
Posted on 22 grudnia 2017 in Aktualnie - co u mnie?, Książki
Już po raz kolejny postanowiłam dzielić się z Wami na bieżąco książkami, jakie czytam.
W zeszłym roku było to ponad 20 książek i kilkanaście rozpoczętych, które możecie poznać we wpisie TUTAJ.
Natomiast ten rok rozpoczął się z książkami autorów/selfpublisherów, którzy uczestniczyli w organizowanych przez nas Mastermindach pod hasłem “Twój bestseller” czyli razem z naszą pomocą, według naszej metody wydawali samodzielnie swoje dzieła (ostatnia odbyła się 1 lutego 2017 r.). Jednak praca z książkami i w książkach sprawia tylko, że mam ochotę czytać więcej i stąd po kilka książek naraz, które rozpoczynam, przeglądam lub do których wracam.
Więcej o moim podejściu do czytania możecie znaleźć tu na blogu w zakładce KSIĄŻKI.
Teraz naszą pomoc w tworzeniu książki jako self-publisher można dostać w formie kursu online lub kursu z naszym mentoringiem miesięcznym (www.osmmasters.pl), a więcej bezpłatnych informacji na www.wydajsamksiazke.pl.
-
“Plan & flow” Agnieszka Gajewska – to uniwersalny planner połączony z podstawową wiedzą dotyczącą organizacji zadań. Agnieszka odwołuje się do takich metod jak cele wg SMART(er), Macierz Eisenhowera, metoda ALPEN, Pomodoro itp. Porusza też temat pożeraczy czasu. Jak ktoś chce poznać temat od początku, znajdzie podstawowe metody zebrane w jednym miejscu.Mnie szczególnie ujęła cześć planerowa, gdzie nie ma typowego kalendarza, a samemu wpisuje się daty.
-
“Kobietą być” Eliza Żywicka – w formie prawie pamiętnikowej, ale z podziałem nie datami, a rolami. Eliza opisuje swoje życie i właśnie role w życiu, wole spełniene przez większość kobiet. Pokazuje piękne i trudne momenty. Zachęca do zastanowienia i własnych wniosków po każdym rozdziale w formie pytań. Książka szczególnie dla tych, którzy lubią pamiętnikową formę.
-
“Wolność, zdrowie, pasja” Katarzyna Kaczmarek – Kasia opisuje swoją drogę, zmagania i sukcesy związane z osiągnięciem tytułu managera w jednym z MLM-ów. Jej książka to zdecydowanie poradnik dla tych, którzy chcą rozwijać się i osiągnąć sukces w MLM.
-
“W pogoni za stylem” Katarzyna Bujniewicz – to nie jest poradnik o stylu, choć zawiera jego elementy. To nie jest też poradnik rozwoju, choć też zawiera takie elementy.
A dodatkowo książkę Kasi możecie kupić w naszym sklepie osmpower.pl
-
“Siła Przedsiębiorczości, siła upadku” Daymond John – to chyba najlepsza biznesowa książka, jaką wydaliśmy. Pokazuje, jak działać, gdy nie masz zasobów i jak takiego myślenia nie pozbywać się, nawet gdy już odnosisz sukcesy. To ono powoduje, że myślisz kreatywniej i bardziej optymalizujesz swój biznes. Ją również można kupić w osmpower.pl
-
“Wymyśl, sprzedaj, zarób” Lori Greiner – jeśli interesuje was pełny proces tego, jak z sukcesem wprowadzić produkt na rynek, to książka Lori jest przewodnikiem, który przeprowadzi was krok po kroku. Od wymyślenia produkty, przez analizę rynku, prototyp, pitch przed inwestorem, produkcję, marketing, wycenę, aż po sprzedaż i rozwój kolejnych wersji tego samego produktu.
A na stronie www.lorigreiner.pl znajdziecie więcej informacji (również ode mnie) i bezpłatny materiał uzupełniający do książki o tym, jak zdobyć patent czy zastrzec znak towarowy w Polsce.
-
“Filozofia F**k it” – jedna z moich ulubionych książek. Autor mówi o tym, jak wyluzować w życiu i jakie korzyści przyniosło to jemu i może przynieść to nam.
-
“Sekretne życie drzew” Peter Wohlleben – ciekawie napisana książka, z której rzeczywiście poznajemy sekrety drzew. Wszystko dzięki autorowi, który przez lata bycia leśniczym, obserwował i poznawał zachowania drzew, o których nie uczymy się w szkole. Fascynujące historie, oparte na faktach i przykładach, a do tego opisane w lekkiej, powieściowej formie.
-
“Ego” Osho – przeczytałam ją już po raz drugi i znowu znalazłam w niej nowe rzeczy dla siebie. Mam ochotę sięgnąć po nią po raz trzeci, więc to chyba najlepsza rekomendacja.
-
“Fetysz mózgu” Kinga Korska – mój pierwszy polski, kobiecy komiks. Zresztą kupiony na Pyrkonie po tym, gdy poszłam na debatę polskich blogerek. Fajnie narysowany, a sama treść dotyczy komunikacji w związku. Jak dla mnie jest tam wiele podstawowych wskazówek, a jednak dla wielu osób nadal będą one odkrywcze czy edukujące.
-
“Duchowe życie zwierząt” Peter Wohlleben – druga książka tego samego autora, tym razem dotycząca świata zwierząt. Jak dla mnie mniej fascynująca niż dotycząca drzew, aczkolwiek również zawiera wiele informacji i ciekawostek, których raczej nie wiecie np. że kruki mają swój język, którym posługują się między sobą i nawet mają swoje imiona, którymi się wzywają.
-
“Mój przyjaciel kryzys” Olga Kozierowska – to zbiór kilkunastu opowiadań, historii kobiet w różnych kryzysach: od osobistych do zawodowych. To książka do połknięcia ze względu na to jak lekko jest napisana, natomiast same tematy zdecydowanie wymagają czasu i przemyślenia.
-
“365 dni do wolności” Magdalena Chołuj – Magda uczestniczyła w naszej grupie dla selfpublisherów czyli pod naszym okiem tworzyła swoją książkę. Opisuje w niej lekcje dotyczące finansów osobistych i budowania niezależności finansowej na bazie swojej historii i narzędzi zaczerpniętych od różnych trenerów. Inspirująca historia Magdy warta jest poznania, a w tej jednej pozycji macie zebrane najciekawsze podejścia i narzędzia od kilku autorów jak Kyosaki, Bodo Schaffer czy Harv Eker. Zatem jeśli czytaliście ich książki to w książce głównie poznacie inspirującą historię Magdy. Fajna pozycja dla osób na początku drogi do finansowej wolności. Ja dodałabym tylko więcej odwołań, co pochodzi z czyjej szkoły, bo czasami trudno się zorientować i nie wiadomo czy to narzędzia Magdy, czy jednak zaczerpnięte od kogoś.
-
“Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć” Gary Keller – ta książka jakiś czas temu zwróciła moją uwagę, a potem zapomniałam o niej. Autorzy opisali w poszczególnych rozdziałach kilka mechanizmów związanych z naszym funkcjonowaniem, które powodują, że działamy nieefektywnie m.in. tytułową jedną rzecz – czyli obalają mit mutlitaskingu wskazując, że efektywniejsze jest skupianie się. Ciekawa pozycja, lekko napisana, choć dla mnie pozostałe rozdziały poza tytułowym, mniej interesujące.
-
“Bogaty pracownik” James Altucher
-
“Elon Musk. Jak myśli przedsiębiorca-wizjoner?” Ashlee Vance – to drugie wydanie w Polsce biografii Elona Muska. Czym różni się od poprzedniego, skoro nawet ma tego samego autora? Otóż jest krótsze i bardziej skupia się na biznesowej/przedsiębiorczej historii Muska, niż jego życiu osobistym. Pokazuje przedsiębiorcę-wizjonera. Dzięki niej poznacie historie związane z biznesem i projektami Muska jak PayPal, Tesla, SolarCity czy SpaceX. A wkrótce będzie dostępna na www.osmpower.pl.
-
“Żyj według własnych zasad. Czym jest prawdziwy bunt?” Osho – skończyłam czytać i mogłabym zaczynać od nowa. Osho tłumaczy dlaczego bunt to nie to samo co rewolucja i dlaczego nasz osobisty bunt jest potrzebny zarówno nam do życia po swojemu, jak i światu, by zaczął się zmieniać. Na pewno do niej wrócę i to książka, która zostanie w mojej biblioteczce na dłużej.
-
“Rozbierz mnie. Psychoanaliza garderoby” – spodziewałam się książki o analizie tego, jak odbierają nas ludzie ze względu na nasz ubiór. A to rzeczywiście książka mocno nawiązująca do psychoanalizy Freuda, która pokazuje jak nasz ubiór łączy się z naszą psychiką: wynika z niej i na nią wpływa. Dużo odwołań do seksualności, dzieciństwa, relacji z rodzicami czy rodziców. Zupełnie inna niż typowe moje lektury.
-
“Przebudzenie” Anthony de Mello – w tym roku sporo wracam do czytanych już książek i to kolejna taka pozycja. Można ją chyba nazwać podstawą i obowiązkową lekturą z rozwoju osobistego.
-
“Ekonomia wdzięczności” Gary Vaynerchuk – to wydanie odnowione i uzupełnione o wywiad z Garym przeprowadzony w marcu 2017 r. Wkrótce na www.osmpower.pl
-
“Błysk” Malcolm Gladwell – jedna z obowiązkowych książek.
-
“Kosowo” Edyta Niewińska – to książka po którą sięgnęłam trochę przypadkiem. Zobaczyłam ją na półce znajomego i myślę sobie, ja skądś znam to nazwisko, Ten tytuł też gdzieś słyszałam. I rzeczywiście z Edytą znamy się dzięki Facebookowi.
Jest to krótka powieść o Anieli – przedstawicielce pokolenia 30-latków. Zafiksowanej na punkcie miłości i złamanym sercu, z ciągłymi wyrzutami sumienia w związku z tym, co robi lub czego nie robi. No i … nie przebrnęłam do końca. Ja jednak wolę bardziej słoneczny świat, przynajmniej w książkach.
-
“Content marketing po polsku” Barbara Stawarz – takie kompendium bardzo podstawowej wiedzy. Wygląda bardziej jak podręcznik na uczelnię i mam wrażenie, że takie treści zawiera. Zaskoczeniem dla mnie było, jak dużo z tej wiedzy mam. W niektórych miejscach brakowało mi “how to”, bo kończyło się tylko na zaleceniach, że trzeba coś zrobić, ale bez informacji “jak”, ale może właśnie takie było zamierzenie autorki. Dobra książka dla studentów i początkujących do zapoznania się z tematem.
-
“Kalorie to nie wszystko” Natalia Czekalska -ciekawa i zabawna książka o jedzeniu i zdrowiu. Natalia obala mity pokazując inną perspektywę patrzenia np. na kalorie. Dużo inspiracji, ale też praktycznych rad.
-
“Silna, przedsiębiorcza kobieta” Anna Kupisz-Cichosz
-
“Z biegiem marzeń. Z kanapowca do sportowca” Janusz Przytocki – rewelacyjna książka. Powieść, ale przemycająca w treści wiele cennych informacji na temat biegania. Zdecydowanie pozycja dla początkujących, ale i zaawansowani mogą zainspirować się, gdyż Janusz opisuje nie tylko swoje początki, ale przeplata je też z opowieścią z biegu górskiego na 240 km.
-
“Samoświadomość” Michał Konieczny – bardzo ciekawa książka, choć nie łatwa do przyswojenia. Czasem miałam wrażenie, że muszę kilka razy zastanowić się, aby nadążyć za biegiem myśli i uproszczeniami autora. Zdecydowanie książka wykraczająca poza typowe tematy dotyczące rozwoju osobistego.
-
“Brida” Paolo Coelho
-
“Food pharmacy”
-
“Filozofia Hustle” Neil Patel, Patrick Vlaskovits, Jonas Koffler – rewelacyjna książka pokazująca, jak warto myśleć o swojej karierze i sobie we współczesnym świecie. Autorzy zderzają czytelnika z wieloma przekonaniami i prawidłami dotyczącymi biznesu, kóre są już nieaktualne. Wprowadzają mnóstwo pojęć swoich i zaczerpniętych z innych książek, co sprawia, że porządkują cały obraz. Dają też konkretne wskazówki, jak działać, aby odnosić sukcesy zawodowe niezależnie czy w pracy u kogoś czy u siebie.
-
“Buty. 60 najpopularniejszych modeli”
-
“Przekazy Duszy” Izabela Margańska
-
“Upiór” A. K. Tołstoj
-
“Mahomet” A.M. Delcambre
-
“Bosko nieidealna” Jowita Trzaska
-
“Więcej niż sekret” Brenda Barnaby
-
“Rozruch inwestycyjny” Damian Kleczewski
-
“Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie” Katarzyna i Jeremiasz Gorzędowscy – kokretna, praktyczna. Zawiera raczej podstawowe informacje, ale dla wszystkich początkujących remontujących będzie świetną bazą wiedzy.
-
“Zręczność językowa” Robert B. Dilts – bardzo podręcznikowa książka pokazująca różne techniki i narzędzia NLP. Dobre przypomnienie.
-
“Technika wyciszenia” – czytana przeze mnie ponownie, jako przypomnienie technik
-
“Piękno dojrzałości. Jak być superbabcią i superbabką?” Elżbieta Grzelak – rewelacyjna książka i napisana w ciekawy sposób.
-
“Unshakeable” Tony Robbins -a w lutym 2018 wydajemy ją po Polsku.
-
“Zero ograniczeń” Joe Vitale – przypomnienie
-
“Sekret” Rhonda Byrnes – przypomnienie
-
“Joga medytacja prawdziwe znaczenie”
W ostatnim czasie coraz częściej sięgam też do książki po wybrane fragmenty, czytam ją kawałkami lub wracam do dawnych tytułów, dlatego poniżej lista tych tytułów, które są u mnie na liście “przeczytany fragment” lub “w trakcie czytania”:
-
-
“Learn to relax” Mike George – czytam sobie po rozdziale jako inspirację
-
“Pokochaj siebie. Ulecz swoje życie” Louise L. Hay – wracam do niej, gdyż zawiera mnóstwo ćwiczeń związanych z osobistymi przekonaniami
-
“Gdzie raki zimują” Wojciech Juroić
-
“Transsurfing” Vadim Zeland
-
“Mieszkanie dla każdego”
-
“Die empty” Todd Henry
-
“Droga artysty” Julie Cameron
-
“Biegnąca z wilkami”
-
“Pokaż swój styl” Aimee Song
-
“Biblia copywritingu” D. Puzyrkiewicz
-
“Labgirl” Hope Jahren
-