Jak nauczyłam się pozytywnego nastawienia?

Jak nauczyłam się pozytywnego nastawienia?

Jakieś 10 lat temu postanowiłam sobie, że nie będę już więcej się tyle denerwować.

Postanowiłam, że będę bardziej uśmiechnięta, radosna, będę szukać powodów do radości, nie narzekania.
Będę więcej chwalić, a mniej krytykować. Ukierunkuje energię mojego choleryka na działanie, a wzmocnie mojego sangwinika.

Tak wtedy myślałam. Tak postanowiłam. Po prostu podjęłam decyzje. Nie widziałam jak to zrobię, ale miałam już dość marudzenia, denerwowania się i skupiania tylko na obowiązkach.

I sama byłam zaskoczona rezultatami, gdy kilka lat później robiąc test gallupa na pierwszym miejscu była właśnie pozytywnosc; gdy znajomi mówili jak lubią moje smsy i maile, bo tyle w nich dobrej energii; gdy mój brat potwierdził, jak bardzo się zmieniłam; kiedy sama zaczęłam zauważać ogromną różnicę i postęp.

Wiem zatem, ze pozytywnosci da się nauczyć i jeśli tylko chcesz, może stać się zdrowym nawykiem. Nie mam na myśli ślepego optymizmu i bezpodstawnych nadziei – mam na myśli wyciąganie tego, co dobre; szukanie plusów i korzyści; tworzenie takich warunków, które sprawiają, ze pomimo zabiegania, zaczynamy bardziej cieszyć się życiem.

I sama wpadłam w pułapkę klątwy wiedzy, bo wydawało mi się, ze przecież to proste, oczywiste i pewnie każdy to wie. Po co wiec pisać czy mówić o truizmach, żaden z tego zasób.

A jednak w ostatnim czasie, kilka znajomych osób przypomniało mi i uświadomiło, ze to nie jest oczywiste dla każdego, ze nie każdy ma nawyk myślenia pozytywnie (a czasem wręcz odwrotnie ma nawyk myślenia negatywnego), ze warto się tym dzielić.

I pomimo tego, ze ostatnio edukowanie w tematach psychologicznych i pomoc ludziom w rozwoju zeszły u mnie na dalszy plan, na rzecz biznesu, social mediów, książek i edukacji biznesowej, postanowiłam wrócić do tej tematyki i podzielić się swoimi doświadczeniami. Trochę z pozycji trenera i coacha, ale przede wszystkim z pozycji praktyka, który sam przeszedł te drogę ?

Dlatego na grupie na Fb: „Chce od życia więcej” już w poniedziałek rusza bezpłatne 21-dniowe wyzwanie dla tych, którzy chcą KROK PO KROKU ZACZĄĆ BARDZIEJ CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM, którzy może w swoim zabiegu zapomnieli, o tym, nie widza na to czasu, którzy może nigdy świadomie nie tworzyli tego nawyku.
Zainteresowani? Zapraszam do grupy: https://m.facebook.com/groups/1072612699446131

A jak widzicie wokół siebie osoby, które mogłyby skorzystać, to udostępnijcie proszę mój post i niech inni również mają okazję dołączyć

Kamila Kruk
Kobieta przedsiębiorcza, partner w Wydawnictwie i firmie OSM Consult. Redaktor Naczelna portalu Świat Coachingu. Trenerka rozwoju osobistego, akredytowany coach ICF. Od 10 lat zajmuje się tym zawodowo prowadząc szkolenia grupowe i treningi indywidualne.