Workation

Workation

Czy słyszeliście kiedyś o idei workation?

Mnie pierwszy artykuł na ten temat podesłała znajoma z komentarzem, że to chyba trochę jak u mnie.
Określenie trochę jest właściwe, bo moje workation jest ciut inne od tego, co wdrażają duże korporacje.

Workation jest to sposób pracy, dzięki któremu możesz być w kraju zupełnie odległym od Twojego codziennego miejsca pracy i wykonywać regularne obowiązki, tak jak byś był/a na miejscu. Dzięki dobrej organizacji swoich aktywności i wykorzystaniu internetu jest to bardzo proste, a Ty możesz cieszyć się z piękna egzotycznych zakątków nawet przez długi czas i nie rezygnować z pracy.

Różnica jest taka, że ja pracuję dla siebie. W związku z tym nie ma nikogo przed kim odpowiadam (oprócz klientów), rozliczam się z pracy i z wykonanych zadań.

Wiele osób pyta się o to, jak mogę się zmotywować siedząc przy pięknej, egzotycznej plaży do jakiejkolwiek pracy. Co ciekawe, nawet łatwiej jest mi się zmotywować w tak sprzyjających warunkach.

Oczywiście są dni kiedy podróżuję, zwiedzam, robię sobie wycieczkę, albo po prostu wolny dzień. Natomiast kiedy siadam do tzw. pracy to z chęcią i świadomością, że to mój wybór, a nie przymus.

“Tzw. pracy”, gdyż 90% rzeczy, które robię, po prostu lubię robić i mam przyjemność z tego, więc czasem trudno nazwać to pracą.

Workation jest to styl, który bardzo mi odpowiada, bo dzięki temu aktualnie mogę pracować i korzystać z uroków Tajlandii jednocześnie, przez cały miesiąc 🙂
Pozdrawiam was zatem gorąco!
Kamila

PS. Zależy mi by pisać i inspirować ludzi, którzy tego potrzebują, więc jeśli ten tekst jest dla ciebie wartościowy, podeślij go proszę jednej osobie, która może skorzystać z przeczytania go. Ja będę mieć lepszą motywację do pisania, a ty przyczynisz się do tego by ludzie sami tworzyli swoje życie pełne radości i spełnienia!

Avatar